Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-10-19, 08:46

Violetta Porowska o najbliższym zjeździe okręgowym PiS

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
– Zjazd okręgowy to zawsze duże wydarzenie dla struktury partyjnej, ale z powodu pandemii został on rozłożony na trzy dni – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie.
2020-10-18, 08:30

Hubert Kołodziej o korzyściach ze współpracy regionu opolskiego z partnerami z Węgier

Hubert Kołodziej o korzyściach ze współpracy regionu opolskiego z partnerami z Węgier
- W 1999 roku powstały sejmiki województw i naturalną sprawą było szukanie partnerów do współpracy. Kierunek węgierski był czymś naturalnym – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Hubert Kołodziej ,radny sejmiku województwa z którym rozmawialiśmy o jubileuszu 20-lecia współpracy województwa opolskiego z węgierskim Komitatem Fejér .
2020-10-17, 08:35

Jan Burniak o tym, jak wielu ludzi wciąż korzysta z Banku Żywności

Jan Burniak o tym, jak wielu ludzi wciąż korzysta z Banku Żywności
- Te dwa dni się ze sobą wiążą - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy Jan Burniak, prezes Banku Żywności w Opolu. Rozmawialiśmy bowiem o Światowym Dniu Żywności, który był w piątek i o Międzynarodowym Dniu Walki z Ubóstwem, który przypada na sobotę.
2020-10-16, 10:01

Dawid Ozimek o tym, czy Opolanie powinni obawiać się wysokiego stanu wody w Odrze

Odra w Opolu [fot.B.Kalisz]
Odra w Opolu [fot.B.Kalisz]
Dawid Ozimek, zastępca naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Opola

- Dziś oczekujemy fali, która od godziny 9.00 będzie przechodzić przez miasto Opole. Zgodnie z prognozami IMGW poziom wody zatrzyma się na 585 cm, czyli nie osiągnie stanu alarmowego, który był wcześniej prognozowany. Zawdzięczamy to otwarciu zbiornika Racibórz - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Dawid Ozimek, zastępcza naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Opola, dodając, że otwarcie pomogło spłaszczyć falę. dodajmy, że stan alarmowy jest wtedy, gdy poziom wody osiągnie 600 cm.
2020-10-15, 08:32

Grzegorz Fuławka o

Grzegorz Fuławka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Grzegorz Fuławka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Grzegorz Fuławka, przedstawiciel powodzian z rejonu Kędzierzyna Koźla z 2010 roku

- Satysfakcja jest na pewno, aż ciężko o tym mówić, bo człowiek niedowierza. Wydawało się, że przegrywamy na wszystkich frontach, a jednak wygraliśmy. Pozew był złożony chyba w lipcu czy w sierpniu 2010 i był to pierwszy pozew zbiorowy w Polsce - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Grzegorz Fuławka, przedstawiciel powodzian z rejonu Kędzierzyna Koźla z 2010 roku.

2020-10-13, 08:32

Dorota Piechowicz–Witoń o budżecie obywatelskim na rok 2021

Dorota Piechowicz–Witoń o budżecie obywatelskim na 2021 rok
Dorota Piechowicz–Witoń o budżecie obywatelskim na 2021 rok
- Głosujemy za pośrednictwem strony internetowej www.bo.opole.pl, to ważne i bezpieczne w czasie epidemii. Klikamy opcję głosuj, system pyta nas o dane i w kolejnym kroku przechodzimy do wyboru projektów. I tu jest nowość, bo przy tej 7 edycji BO zmienia się liczba głosów. W poprzednich edycjach było 6, po trzy na projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe, teraz mamy po jednym z każdej kategorii, w sumie 2 - mówiła w porannej rozmowie Dorota Piechowicz – Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu.
2020-10-11, 09:01

Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej

Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej
- Naszym celem jest to, by członkowie Mniejszości Niemieckiej poprawiali swoje umiejętności językowe, pielęgnowali tradycję i kulturę - powiedziała w porannej rozmowie Joanna Hassa, rzecznik Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, z którą rozmawialiśmy o najnowszym projekcie językowym „Lernraum” przygotowanym dla członków Mniejszości Niemieckiej.
2020-10-10, 08:20

Anna Tarka o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego

Anna Tarka o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego
- Przede wszystkim bardzo się cieszę, że w ogóle rozmawiamy o zdrowiu psychicznym, że ludzie zaczynają się skupiać na sobie, na tym co się dzieje dookoła i jak to na nich wpływa – zaznaczyła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Anna Tarka, psycholog, z którą rozmawialiśmy o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego i o tym czy dbamy o ten aspekt naszego zdrowia.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »