Radio Opole » Szlachetne zdrowie

Posłuchaj audycji

2020-10-06, 22:11

O "wirusowych seryjnych zabójcach" w kontekście trwającej pandemii

Maseczka [Image by Christo Anestev from Pixabay ]
Maseczka [Image by Christo Anestev from Pixabay ]
Które miejsce na liście "wirusowych seryjnych zabójców" zajmuje globalnie rozsławiony COVID-19? Które wirusy wyróżnia dużo większa śmiertelność, a jednak na co dzień media nie zajmują się tym? M.in. na te pytania odpowiedział dr Janusz Stasiak, który jak co piątek od godz. 22 do 23 przyjmuje tylko słuchaczy Radia Opole.
2020-09-25, 23:10

O tym, że od samego koronawirusa groźniejsze mogą być środki użyte w walce z nim

[fot. Pixabay]
[fot. Pixabay]
"Stres związany z pandemią odbił się na naszym zdrowiu psychicznym i fizycznym, generując skutki uboczne w postaci m.in. problemów z cerą i włosami. Obecnie do specjalistów zaczyna się zgłaszać coraz więcej osób, którym od kilku miesięcy wypadają włosy i boją się ich całkowitej utraty". Taką informację przekazał Polski Instytut Trychologii, a nam pozostaje porozmawiać o tym, że od samego koronawirusa groźniejsze mogą być środki użyte w walce z tym zjawiskiem.
2020-10-06, 22:09

O problemie otyłości i wielkim apetycie

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Jeżeli nie przeszkadza ci, że masz zbyt dużo kilogramów, dostajesz zadyszki, boli cię kręgosłup i znowu nie możesz dopiąć kolejnych spodni - to ta audycja nie jest dla ciebie. Bo mógłbyś usłyszeć, jak zabrać się za siebie, aby lepiej się czuć, nie chorować tak często, a nawet dłużej żyć. Także z własnego, medycznego podwórka, opowie o tym gastroenterolog dr Janusz Stasiak.
2020-10-06, 22:05

Zaglądamy do danych dotyczących śmiertelności. Co z nich wynika?

Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Od początku roku do maja w Polsce zmarło około 8 procent mniej osób niż w tym samym okresie przed rokiem. Złośliwi mówią, że to z powodu rzadszych wizyt u lekarzy. W dzisiejszej audycji posłuchamy, jak tę informację skomentuje - także lekarz - dr Janusz Stasiak.
2020-07-21, 15:59

Dr Janusz Stasiak o pandemii

[Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
[Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Skutki czasu pandemii będziemy jeszcze odczuwać przez pewien czas. I nie są to zjawiska związane z koronawirusem, bo ich źródłem tkwią... w naszej wyobraźni. Przekonuje nas o tym dr Janusz Stasiak.
2020-07-21, 15:45

O wadach i zaletach grillowania w audycji "Szlachetne zdrowie"

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Grilla kojarzymy z jedzeniem na świeżym powietrzu i w miłym towarzystwie. Tkwią w tym sposobie konsumpcji jednak pewne niebezpieczeństwa - jak ich uniknąć? Co zrobić, by grill był bezpieczny i zdrowy? O tym rozmawialiśmy w audycji z doktorem Januszem Stasiakiem.
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »